اهمیت سرعت سایت

اگر صاحب یک وب‌سایت هستید، یا قصد دارید که به‌زودی برای کسب‌و‌کار خود یک شعبه اینترنتی بزنید، حتماً باید از یک اصل مهم باخبر باشید. برای موفقیت سایت خود در فضای اینترنت ملزم به رعایت برخی قوانین مهم هستید. قوانینی که حاکمان تحت وب یعی موتورهای‌جستجو وضع کرده‌اند. هرچه سایت شما به استانداردها و اصول موتورهای‌جستجو نزدیک‌تر، باشد کسب و کار شما موفق‌تر خواهد بود. یکی از این اصولی که حتماً باید رعایت کنید و برای بهبود آن وقت و هزینه اختصاص دهید، سرعت سایت شما است.

بگذارید واضح تر برایتان توضیح دهم: مهم نیست که رتبه ی سایت شما چقدر بالاست یا دیزاین سایت شما چقدر جذاب است، اگر بازدید کننده ها برای لود شدن سایت شما خیلی معطل شوند، علاقه ی خود را از دست خواهند داد.

سرعت لود صفحات وب سایت، سرعت لود محتوای سایت را تعیین می کند. بنابراین، اگر می خواهید پتانسیل کامل را از وب سایتتان داشته باشید باید روی سرعت وب سایتتان هم کار کنید. این کار به نفع سایت شما خواهد بود چون رتبه سایت را افزایش می دهد و افزایش رتبه هم برای شما سود آور است.

چرا بالا بودن سرعت وب سایت اهمیت دارد؟

  • بهبود رتبه ی گوگل

سرعت وب سایت یکی از فاکتور هایی است که توسط الگوریتم گوگل برای رتبه بندی آن وب سایت استفاده می شود.

وقتی سایت شما کند است، موتور های جستجو با توجه به ظرفیت خود، صفحات کمتری را جستجو می کنند. و کمتر بودن تعداد صفحات جستجو شده بر نحوه ایندکس شدن سایت شما تاثیر منفی می گذارد.

  • کاهش نرخ برگشتی یا bounce rate

نرخ برگشتی یا bounce rate اشاره دارد به درصدی از بازدید کنندگان وب سایت که بعد از بازدید یک صفحه از وب سایت آن را می بندند یا روی دکمه ی برگشت کلیک می کنند. اگر محتوای وب سایت شما دیر لود شود، بازدید کننده فورا از گشت زدن در وب سایت شما خسته می شود. همین باعث می شود که بر روی دکمه برگشت کلیک کند و به سایت رقیب شما مراجعه کند. از نظر آن ها گشتن در وب سایت شما وقت تلف کردن است و با این زمان می توان وب سایت های دیگر را بازدید کرد. گوگل به طور منظم ترافیک وب سایت را پیگیری می کند و اگر طبق اندازه گیری گوگل برای عبور اکثریت ترافیک ۵ ثانیه زمان لازم باشد، آن سایت دیگر در رتبه ی اول نخواهد بود.

 در اولین صفحه ی گوگل وب سایت های زیادی وجود دارند اما اگر بازدید کننده ها برای دیدن یک صفحه از وب سایت ۵ ثانیه معطل شوند، دیگر قرار گرفتن در صفحه ی اول کیفیت خوبی را تضمین نمی کند. شاید بهتر است بگوییم این نوع وب سایت ها واقعا خوب نیستند.

  • بالا بردن نرخ تبدیل

اگر هر بازدید کننده ای برای دیدن محتوای سایت شما بیش از حد معطل شود، شما نه تنها بازدید کننده ها را از دست می دهید بلکه مشتریان بلقوه ی خود را نیز از دست خواهید داد. اگر سرعت سایت شما زیاد باشد، کسب و کار شما هم بهتر خواهد شد. بازدید کننده های وب سایت شما هم قطعا خوشحال خواهند شد و انگیزه ی بیشتری برای دیدن صفحات دیگر خواهند داشت. Strange Loop در مورد این موضع تحقیقاتی انجام داد و متوجه شد هر ثانیه تعلل در لود محتوای وب سایت می تواند به اندازه ی ۷% فروشش هزینه داشته باشد. و کسب و کارهای آنلاین می توانند بدین وسیله تحت تاثیر قرار بگیرند که اگر زمان لود وب سایت زیاد باشد مشتریان خرید خود را کامل نمی کنند.

  • رضایت بازدید کننده ها

رضایت بازدید کنندگان به فروش شما کمک می کند. اگر دوست دارید که بازدید کننده ها به وب سایت شما نگاهی بیندازند و از محصولات شما خریداری کنند یا درباره ی خدماتتان با شما صحبت کنند، باید برای بهبود سرعت سایتتان تلاش کنید. اگر یک نفر بیش از حد برای دیدن محتوای سایت شما معطل شود، برای خارج شدن از سایت شما و دیدن سایت های رقیب شما تردید نخواهد کرد.

وطن وب دیزاین مفتخر است تمام آنچه یک سایت حرفه ای را می‌سازد در اختیار مشتریان خود قرار دهد. شما با وطن وب دیزاین قادر خواهید بود صاحب یک سایت با کیفیت شوید. سرعت سایت های طراحی شده توسط وطن وب دیزاین همسطح استانداردهای گوگل است. با توجه به شواهد و حقایقی که در این مقاله مطرح کردیم تاکنون حتما از اهمیت سرعت سایت مطلع شده اید. چناچه مایل به داشتن یک سایت حرفه ای با سرعت بالا هستید با ما در ارتباط باشید.

آخرین دیدگاه‌ها

    بایگانی‌ها

    دسته‌ها

    • هیچ دسته‌ای پیدا نشد